Szukaj produktu

Rexess

Uzbrojenie drogowe

Właz Rexess produkowany prze Saint-Gobain PAM  jest w klasie D400, przystosowany do ruchu o średnim natęzeniu łączy innowacyjnośc ryglowania bez użycia narzędzi za pomoca Sprężystego Elementu Blokującego (SEB) z łatwym otwieraniem, stabilnością , niezawodnością i brakiem hałasu.

  • Wytrzymałość: Rama i pokrywa włazu wykonana z żeliwa sferoidalnego (okrągła lub kwadratowa) o wysokiej wytrzymałości i trwałości. Zoptymalizowana geometria pokrywy (wentylowana lub niewentylowana) zapewnia odpowiednia sztywność i odporność na obciązenia dynamiczne od ruchu drogowego. Rama włazu jest ażurowa co pozwala na łatwe wiązanie cementu podczas instalacji na studni oraz gwarantuje dobre osadzenie pokrywy . Wyposażona jest w zaczepy do podnoszenia.
  • Stabilność:  Spręzysty Element Blokujacy (SEB) zapewnia włazowi REXESS wyjatkową stabilność dynamiczną. Dzięki 3 elementom: przegub kulisty, element sprężysty, pierścień tłumiący zapewniona jest stabilność pionowa pokrywy w ramie. Staly kontakt pomiędzy elementem sprężystym a występami pokrywy gwarantuje stabilność poziomą. SEB utrzymuje pokrywę w stanie dociśniętym do pierścienia tłumiącego dzwięk  co zapobiega hałaśliwemu  klawiszowaniu.
  • Eksploatacja:  Łatwy w otwieraniu, jeden ruch łomu w skrzynce manewrowej uwalnia Sprężysty Element Blokujący (SEB) i odryglowuje pokrywę. Łatwość podnoszenia dzięki przegubowi kulistemu, który redukuje o połowe niezbędną siłę otwierania.  Łatwość ryglowania bez użycia narzędzi, przez wciśnięcie pokrywy stopą. Pokrywa włazu osadzona na przegubie posiada maksymalne otwarcie 130 stopni. Dla celów eksploatacji przy zamykaniu włazu jest blokada w pozycji 90 stopni  dla celów bezpieczeństwa.   

Dodatkowo w pokrywie jest:

  • miejsce na montaż zamka
  • możliwość zabezpieczenia pokrywy przed kradzieżą wkładką antykradzieżową
  • miejsce na umieszczenie LOGO, zgodnie z życzeniem Klienta  
  • Właz REXESS zgodny z normą PN-EN 124

Obrazki

właz Rexess®
właz Rexess®
właz Rexess® z otwartą pokrywą
właz Rexess® z otwartą pokrywą
właz Rexess® w zabudowie miejskiej
właz Rexess® w zabudowie miejskiej

Zobacz także

Współpraca między drogą a sieciami podziemnymi
Saint-Gobain PAM designs its manhole covers in response to traffic conditions, offering stability, safety and silence.